آموزش رباتیک کودکان

آموزش رباتیک برای کودکان و نوجوانان

آموزش رباتیک برای کودکان و نوجوانان دارای اهمیتی وافر اما ناشناخته برای والدین می باشد. زیرا آن را تنها علمی وابسته به مکانیک و الکترونیک می دانند.

 

رباتیک چیست؟

علم رباتیک

 

رباتیک در واقع تلفیقی از ۳ علم مکانیک، الکترونیک و کامپیوتر است، که در نتیجه آن ربات ها تشکیل می شوند و کار و زندگی بشر را آسان تر می نمایند.

با این توضیح بی شک افراد زیادی رباتیک دانش آموزی را امری غیر ضروری و حتی بیش از نیاز کودکان و نوجوانان می دانند.

 

رباتیک دانش آموزی و فواید آن:

رباتیک دانش آموزی

 

رباتیک در سنین دانش آموزی در واقع تنها آموزش علم نیست!

خلاقیت که پیشتر در همین وبسایت مقاله ای در خصوص تاثیرات آن بر موفقیت را بیان نمودیم، می تواند در قالب رباتیک دانش آموزی در افراد نهادینه شود، که البته این امر بسیار به نوع آموزش بستگی دارد.

در کلاس های آموزش رباتیک دانش پژوهان برای ابداع، اختراع و نوآوری آماده می شوند.

آنچه کتب درسی را در دید دانش آموزان خسته کننده نشان می دهد، تئوری بودن و عدم تخلیه هیجان در آن هاست. اما رباتیک از آن رو که در کل کاری عملی، پر هیجان و دارای چالش های فکری است، از جذابیت بالایی برخوردار است.

رباتیک از کودکان و نوجوانان افرادی خود ساخته و تلاشگر می سازد، دست ورزی آن ها قوی شده، و به افرادی خلاق تبدیل می شوند!

رشد خلاقیت در آموزش رباتیک غیر قابل انکار است، و این رشد را در قالب طرح های جدید، ربات های متنوع و متفاوت از سوی دانش پژوهان می توان مشاهده نمود.

هیجان یکی از ویژگی هایی است که کودکان و نوجوانان را برای کشف چیزهای جدید و حتی خطرناک ترغیب می کند، این ویژگی اگر در مسیر درست کنترل و تخلیه شود از کودک ما یک مخترع خواهد ساخت، اما در مسیر ناصحیح آینده او را تباه می کند.

وجود رقابت سالم در مسابقات کلاسی، استانی و … همراه با شور و هیجانی که در کلاس رباتیک وجود دارد، این مسیر سالم را میسر گردانیده است.

داشتن هدف یک امتیاز مثبت و یک ویژگی ضروری افراد موفق است، فردی که هدف نداشته باشد، نه انگیزه دارد و نه تلاش و پشتکار!

علاوه بر مسابقات در سطوح بالا، طرح کارآفرینی روبوکو بعنوان یکی از طرح های برگزیده آموزشی به دانش پژوهان هدفی متعالی می دهد و آن ها را برای کسب شان اجتماعی به رقابتی سالم و هدفمند بر می انگیزد.

 

 

9 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *