آموزش رباتیک

برگزاری کلاس رباتیک برای کودکان

برگزاری کلاس رباتیک برای کودکان کاری نو و در عین حال بسیار مهم است. علم رباتیک در زندگی بشر وارد شده و در آینده ای نه چندان دور نقش پر رنگ تری خواهد یافت.

رباتیک یکی از علوم جذابی است که در آموزش به کودکان انعطاف بالایی داشته و می توان به نحوی جذاب، ساده و پرهیجان آن را به کودکان آموزش داد.

مسابقات کلاسی، استانی و کشوری که یکی از محورهای اصلی ربوکو در برگزاری کلاس های خود می باشد نیز به آشنایی دانش پژوهان با مفهوم برد و باخت، حضور در میادین رقابتی بزرگ، هدفمندی و تلاش بیشتر کمک خواهد نمود.

کودکان همانند نهال هایی هستند که به راحتی شکل می گیرند و برگزاری کلاس رباتیک برای کودکان یکی از انتخاب های مفید می باشد، چرا که علاوه بر آشنایی تخصصی با یکی از علوم مهم روز دنیا خلاقیت آن ها نیز رشد می یابد.

وجود قطعات رنگی پلاستیکی و فلزی در پک های آموزشی سبب شده تا انتخاب رنگ نیز در خلاقیت و مشاهده آن ها تاثیر گذار باشد و کار کردن با وسایل را برای کودکان جذاب و راحت نماید.

در برگزاری کلاس رباتیک برای کودکان به چه نکاتی توجه نماییم؟

برگزاری کلاس رباتیک برای کودکان دارای حساسیت های خاص خود می باشد.

آموزش مفاهیم مهندسی باید به زبانی ساده، همراه با هیجان، بازی و بکارگیری نکات روانشناسی باشد.

در آموزش باید به نقاط ضعف و قوت تمامی دانش آموزان دقت نمود و با توجه به استعداد هر دانش آموز در راهنمایی به مسیر درست تلاش نمود.

وجود ارزشیابی های دقیق روانشناسی و بهاء دادن به نقاط قوت هر دانش پژوه سبب خواهد شد تا رفع نقاط ضعف ایشان راحت تر و بدون مقاومت صورت پذیرد.

وجود مسابقات و جشنواره هایی که ارائه کارها از سوی دانش پژوهان باشد علاوه بر کاهش استرس و تجربه های مختلف رقابتی سبب افزایش عزت نفس و توانمندی حضور در جامعه دانش پژوه خواهد شد.

و در پایان ایجاد مسیری هدفمند در دوره های برگزاری کلاس رباتیک توسط مجری برگزار کننده می تواند نقش بسزایی در دانش پژوهان داشته باشد که از جمله آن می توان به طرح کارآفرینی ربوکو اشاره نمود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *