کلاس خلاقیت در مدارس

برگزاری کلاس خلاقیت برای کودکان

برگزاری کلاس خلاقیت برای کودکان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این موضوع برای مدیران فرهیخته مراکز منتخب آموزشی کاملا ملموس می باشد.

آنچه خلاقیت را مهم جلوه داده است، نمود آن در موفق ترین افراد جهان است.

شاید در زمان های گذشته برای پیش بینی موفقیت یک فرد به نمرات کارنامه یا سطح آی کیو مراجعه می کردند اما با گذشت زمان، پیشرفت علم و نتایج حاصل از بررسی زندگی افراد موفق دریافتند که خلاقیت، ابتکار و پشتکار عوامل اصلی موفقیت محسوب می شوند.

آگاهی از اهمیت خلاقیت از یک سو و تاثیر گذاری آموزش در دوران کودکی از سوی دیگر سبب شد تا برگزاری کلاس خلاقیت برای کوکان ضروری گردد.

کلاس خلاقیت برای کودکان باید چه اهدافی را دنبال کند تا مثمر ثمر واقع گردد؟

برگزاری کلاس خلاقیت برای کودکان نباید صرفا آموزشی باشد که در این صورت نمی توان نام خلاقیت را بر ان نهاد.

استفاده از یک روش هنری برای پرورش خلاقیت از شادابی و تاثیرگذاری این کلاس ها کاسته و آن را به کلاس های آموزشی نزدیک می نماید.

تخصص و خلاقیت مربی یکی از اصلی ترین نکاتی است که باید در برگزاری کلاس ها رعایت شود، متاسفانه برخی از افراد گمان می کنند با گذراندن دوره ای کوتاه به یک مربی خلاقیت تبدیل شده اند در صورتیکه شرط اول در مربی خلاق شدن، فرد خلاق بودن است.

طرح درس نیز موضوع اصلی در کلاس خلاقیت است، خود طرح درس ارائه شده باید بگونه ای طراحی گردد که آزادی عمل و قدرت انتخاب، مشاهده و تفکر را از دانش پژوهان نگیرد.

روبوکو مفتخر است که طی سال ها تجربه و استفاده از تخصص مدیران منتخب خود توانسته است کلاس های خلاقیت را برای سنین مختلف طرح ریزی و با موفقیت در مراکز آموزشی سطح تهران برگزار نماید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *