یکی از رسالت های کانون رباتیک و خلاقیت اوج آمادگی دانش پژوهان در طول دوره های آموزشی برای حضور در بزرگترین مسابقات کشوری می باشد.

مسابقات رباتیک دانشگاه تهران

کسب مقام در مسابقات رباتیک دانشگاه تهران

کسب مقام دوم و سوم در مسابقات رباتیک دانشگاه تهران توسط دانش پژوهان پرتلاش روبوکو موفقیتی دیگر را نصیب این گروه آموزشی کرد.

آن چه از اهمیت بالا برخوردار است حضور شجاعانه دانش پژوهانی است که توانستند به این دوره از مسابقات رباتیک دانشگاه تهران راه یابند.

مدیریت مجموعه روبوکو خانم کهندل در خصوص این موفقیت بیان داشتند:

” از نظر من و هیئت مدیره روبوکو حضور، تلاش، رقابت و تجربه ای که دانش پژوهان روبوکو کسب کردند حائز اهمیت است و برد و باخت تنها یک حالت ظاهری است.

دانش آموزان نباید تنها با این مقام ها قضاوت شوند، به شخصه دانش پژوهانی را دیدم که برای این مسابقات به سختی تلاش کردند و مقامی هم کسب نکردند اما از نظر من آن ها برنده اند و مطمئن هستم که نتیجه این تلاش به زودی توسط خداوند رحمان به آن ها بازخواهد گشت.

تجربه بزرگترین و ارزشمندترین جایزه ای است که ما از حضور در مسابقات، رقابت ها و حضور در جمع های مختلف کسب می کنیم، و ثمره آن از تمام جوایز دیگر پایدار تر است

من به تمام دانش پژوهان روبوکو که در این مسابقات حضور داشتند تبریک می گویم و برای همه آن ها آرزوی موفقیت میکنم.”

مسابقات رباتیک دانشگاه تهران در اسفندماه ۱۳۹۷ در پردیس دانشکده فنی برگزار شد و خانم آرام خادمی کیا از موسسه قلم و آقای محمدسام نیکبخت از دبستان حضرت ولیعصر عج توانستند به ترتیب رتبه های دوم و سوم را در لیگ نوآوری کسب نمایند.

مسابقات رباتیک دانش آموزی تهران کاپ

برگزاری استاندارد مسابقات رباتیک دانش آموزی تهران

برگزاری استاندارد مسابقات رباتیک دانش آموزی تهران ۱۷ و ۱۸ اسفند ماه در دانشگاه تهران برگزار می گردد. دانش پژوهان روبوکو به این مسابقات راه پیدا کردند.

هر ساله در شهرهای مختلف کشور مسابقات رباتیک با قوانین مختلفی برگزار می گردد، در این بین تنها برگزیدگان مسابقات ایران اپن و مسابقات دانشگاه تهران به مسابقات جهانی اعزام می شوند.

که این مهم به استاندارد بودن این مسابقات در سطح جهانی اشاره دارد.

قوانین وضع شده، لیگ های موجود و همچنین نحوه برگزاری مسابقات همگی دارای سطح مطلوبی بوده و حضور در این مسابقات می تواند تجربه ای متفاوت، با شکوه و تاثیرگذار برای دانش آموزان در پی داشته باشد.

حضور در مسابقات رباتیک دانش آموزی مانند هر مسابقات دیگری به دانش پژوهان فرصتی می دهد تا علاوه بر تلاش برای رقابت و هدفمندی بیشتر خود را در بین هم اهدافانشان بسنجند و برای ادامه مسیر برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

استاندارد سازی در زمینه رباتیک و مسابقات رباتیک دانش آموزی هدفی است که روبوکو دنبال می کند که همکاری و همفکری با متخصصان دانشگاه تهران در پی تحقق این آرمان می باشد.

در این دوره از مسابقات رباتیک دانش آموزی تهران کاپ دانش آموزان پایه چهارم ابتدایی تا دهم متوسطه پس از تایید علمی می توانند حضور پیدا کنند، و برگزیدگان این دوره از مسابقات برای حضور در مسابقات جهانی به انگلستان اعزام می گردند.